Galeria

Finał akcji #drukujdlalekarza

„Latanie to coś więcej niż sposób na pokonywanie odległości. Lot jest formą komunikacji z powietrzem”

(Esther Woolfson)

18 lipca br. spotkaliśmy się na lotnisku w Kąkolewie celem podsumowania akcji  #drukujdlalekarza. Spotkanie było doskonałą okazją do zaprezentowania  środowisku akademickiemu Politechniki Poznańskiej potencjału lotniska.

Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski oraz Krzysztof Szopiński – zastępca prezesa Aeroklubu Poznańskiego.

Po poświęceniu hangaru Politechniki Poznańskiej głos zabrała Beata Czerkas, koordynator akcji #drukujdlalekarza.

„Wytworzonych 23 540 przyłbic!

Odwiedzone 94 placówki zdrowia, 26 ośrodków sanitarno-epidemiologicznych, 66 Domów Pomocy Społecznej, 18 Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, 11 ośrodków dla osób bezdomnych i uzależnionych, 10 ośrodków służb mundurowych, 11 zgromadzeń sióstr zakonnych!

W akcji #drukujdlalekarza udział wzięło 146 Wolontariuszy!

Studentów, Doktorantów i Pracowników Politechniki Poznańskiej.

 

Gdyby nie przychylność władz Politechniki Poznańskiej nic by się nie wydarzyło …

Gdyby nie koledzy z Laboratorium Szybkiego Wytwarzania  Przyrostowego, od których wszystko się zaczęło nic by się nie wydarzyło…

Gdyby nie wspierające nas firmy nic by się nie wydarzyło ...

Ale nawet gdyby to wszystko miało miejsce a nie było by wolontariuszy - nic by się nie wydarzyło ....

To oni są siłą napędową... czas pandemii traktowany przez niektórych jak urlop pandemiczny obudził w nich energię do działania bo Drodzy Państwo - nie ma nic ważniejszego niż „chcieć chcieć” i tym „chceniem” zarażać innych - tylko takiej epidemii nam teraz trzeba !

(…)

A czego nas nauczyła nas ta akcja?

- że nie ma rzeczy niemożliwych

- że razem można więcej

- że fajni ludzie są na tej polibudzie….”

Wolontariusze zaangażowani w akcję #drukujdlalekarza odebrali z rąk JM Rektora podziękowania, był też czas na pamiątkowe zdjęcie.

Rozległe tereny lotniska były idealnym miejscem na zaprezentowanie się kół naukowych: PUTMotorsport, Cyb AiR, AKL.

Studenci Politechniki Poznańskiej zainteresowani członkostwem w Akademickim Klubie Lotniczym odbyli spotkanie z Panem Piotrem Haberlandem, bo kto nie chciałby wygrać szkolenia szybowcowego, balonowego, czy spadochronowego?

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na loty samolotem Cesna C182 oraz szybowcami: Bocian, Puchacz i PW-6 . Akrobacje na samolotach Extra 300 wykonała dla nas Grupa Żelazny.

Spotkanie w formie pikniku w przepięknym otoczeniu i przy sprzyjającej aurze stało się idealną integracją dla nas wszystkich – bo fajni ludzie są na tej Polibudzie ;-)

 

Beata Czerkas

Radoslaw Górzeński
Fot. B.Czerkas, W.Najda